חוויה מעצבת תודעה

מכינת "מלח הארץ" היא מכינה אינטגרטיבית, המבקשת לשלב בני ובנות נוער מרקעים שונים ובעלי יכולות שונות לכדי קבוצה אחת מתפקדת ומתפתחת המתמודדת עם אתגרים שונים. 

השהות במכינה כוללת אתגרים חברתיים, אינטלקטואליים ופיסיים לא פשוטים, שנועדו להוביל להתפתחותם האישית ומתוך כך להשפיע לטובה על סביבתם.

אנו מאמינים כי התוכן החינוכי וההתנסותי אותו חווים חניכנו הינו מדרגה חשובה בדרך להיותם בני אדם טובים ככל שניתן. שכן, השאיפה הפנימית לפעול ברף מוסרי גבוה, לצד חשיפה לידע נרחב והתנסויות מגוונות, תוביל בהכרח לחברה ישראלית טובה יותר.

 

הצעה לתכנית היום:

09:30 – 10:00 – מגיעים וסופגים אווירת מדבר.

10:00 – 11:00 – הסיפור של מכינת "מלח הארץ" – רקע על עולם המכינות ובעיקר מה הופך את המכינה לכל כך מיוחדת ושונה בנוף המכינות בישראל.

11:00 – 12:30 – טעימה פילוסופית – בחינת גבולות הידיעה: "הצורך בהכרת הקופסא כדי לצאת מהקופסא" / על בסיס הספר "הגיונות" של דיקארט. איך אנחנו יודעים שאנחנו יודעים? איך אנחנו יודעים שאנחנו טועים? ולמה כל שנת מכינה צריכה להתחיל בשאלה הזו?

12:30 – 13:30 – זמן עיכול (תכנים ואוכל)

13:30 – 18:00 – מה בין נוף חיצוני לנוף פנימי. הדגמה חיה איך הטבע מרחיב את התודעה ואיך המרחבים משפיעים על הלב. סדנת שטח בהובלת אסף הרשטיג – מדריך טיולים מידברי המוליך אנשים במשעולי הנפש.

יום חוויותי מלח הארץ
דילוג לתוכן