מכינה קדם צבאית - שלוחת הבנים

מכינת 'מלח הארץ' מהווה מסגרת פיתוח אישית, המתמקדת בבניית אחריות דרך פעולה ובבירור הזהות האישית, יוצרת מרחב מעורב של עבודה מעשית ועיונית, להובלת חזון של מעורבות ויוזמה ודורשת מהחניכים לחקור ולדרוש את שאלות הזהות שלהם בכל מעגלי החיים: האישי, הקבוצתי, הלאומי והיהודי.

המכינה שואפת לתת לצעירים מכלל ישראל הזדמנות להגשמה עצמית, חברתית ולאומית ולהעלות את המוטיבציה לשרת, לתרום ולהוביל. פעילות המכינה מורכבת מחיי קבוצה, טיולים, סדרות שטח, מפגשים עם מרצים מרתקים, הכנה לצה"ל והתנדבות. דגש מרכזי מושם על תהליכים פנימיים, היכרות עם האחר וקבלתו. ייחודה של המכינה הוא בפנייתה לאוכלוסייה מגוונת מאד, ובפעילות שטח ענפה: לפחות כשליש מזמן המכינה מתקיים בשטח.

​אנו במכינה מאמינים במפגש ישיר ואמיתי בין בני נוער מרקעים שונים, בני נוער המגיעים מרקע תרבותי, חברתי וגיאוגרפי שונה. אנו שמים דגש על היכרות עם כלל החברה הישראלית, על מנהיגות והעצמה, על קשר עם הקהילה בה אנו חיים ועל קשר ישיר וחזק לטבע והסביבה.

המכינה מכוונת ומכשירה לשירות צבאי משמעותי, למנהיגות ולפיתוח יכולות התמודדות במצבי לחץ ומשבר.

​המכינה משלבת פעילות משמעותית בקהילת הקיבוץ, ורחבי ים המלח בכלל.

אחד ממאפייניה הייחודיים של המכינה הוא בהפעלת שתי קבוצות שונות: קבוצת בנים במצפה שלם וקבוצת בנות בעין גדי. הרעיון הוא יצירת מרחב מאפשר ומתאים לכל קבוצת מגדר, וכן מפגשים משותפים בין שתי הקבוצות.

מאפיין נוסף הוא ביציאה רבה אל המרחב: המדבר והטבע בכלל. במהלך המכינה פעילויות רבות ואף שבועות לא מעטים מתקיימים הן בסביבתנו הקרובה והן בכל רחבי הארץ.

לתיאום הגעה לימי חשיפה בבתי ספר ופנימיות לפנות אל:

רכז גיוסים: אורי - 054-7302621

צור קשר >>
דילוג לתוכן