מכינה קדם צבאית - שלוחת הבנות

במכינה ישאלו הנערות את עצמן שאלות אלו ויחד ננסה לענות על התהיות שעל כל אישה ועל כל ישראלית לשאול את עצמה: מי אני? מה ארצה לעשות בעתיד? מה הקשר שלי לעם הזה? למדינה? לארץ?

על שאלות אלה קשה לענות באמצעות ספרי לימוד או בחינות בגרות. אנו מאמינים שהתשובות עליהן יתקבלו באמצעות כלים אחרים, חווייתיים ואמוציונאליים, על ידי דוגמא אישית, בהליכה בשבילי הארץ ובשיחות אל תוך הלילה ליד המדורה.

החלום שינחה את מכינת 'מלח הארץ' לאורך הדרך הוא ליווי החניכות בתהליך שבמהלכו ובסופו יהיו גאות בעצמן, יראו את עצמן באור חדש ויידעו כי הן מסוגלות לכל מטרה שיגדירו לעצמן.

מכינת 'מלח הארץ' תהווה מסגרת פיתוח אישית, המתמקדת בבניית אחריות דרך פעולה ובבירור הזהות האישית, תיצור מרחב מעורב של עבודה מעשית ועיונית, שתוביל לחזון של מעורבות ויוזמה ותדרוש מהחניכות לחקור ולדרוש את שאלות הזהות שלהן בכל מעגלי החיים: האישי, הקבוצתי, הלאומי והיהודי.

אנו במכינה מאמינים במפגש ישיר ואמיתי בין בנות נוער מרקעים שונים, בנות נוער המגיעות מרקע תרבותי, חברתי וגיאוגרפי שונה. אנו שמים דגש על היכרות עם כלל החברה הישראלית, על מנהיגות והעצמה, על קשר עם הקהילה בה אנו חיים ועל קשר ישיר וחזק אל הטבע והסביבה.

המכינה מכוונת ומכשירה לשירות צבאי משמעותי, למנהיגות ולפיתוח יכולות התמודדות במצבי לחץ ומשבר.

 

המכינה משלבת פעילות משמעותית בקהילת הקיבוץ, ורחבי ים המלח בכלל.

אחד ממאפייניה הייחודיים של המכינה הוא בהפעלת שתי קבוצות שונות: קבוצת בנים במצפה שלם וקבוצת בנות בעין גדי. הרעיון הוא יצירת מרחב מאפשר ומתאים לכל קבוצת מגדר, וכן מפגשים משותפים בין שתי הקבוצות.

מאפיין נוסף הוא ביציאה רבה אל המרחב: המדבר והטבע בכלל. במהלך המכינה פעילויות רבות ואף שבועות לא מעטים מתקיימים הן בסביבתנו הקרובה והן בכל רחבי הארץ.

לתיאום הגעה לימי חשיפה בבתי-ספר ופנימיות:

רכזת גיוסים: סיוון הראל - 052-5054116

צרי קשר >>
דילוג לתוכן