מי אנחנו?

רקע המכינה

מכינת מלח הארץ הוקמה בשנת 2009 תוך שיתוף פעולה ייחודי בין אנשי חזון וחינוך, מועצה אזורית תמר וקיבוץ עין גדי. הרעיון המרכזי בבסיסה הינו הקמת מכינה חדשה שתתן מענה יצירתי לקהל יעד מגוון ומשימתה החינוכית היא שילוב בין בני נוער מרקעים שונים. שילוב זה יוביל לחברה שוויונית וצודקת יותר, לחברה בה רואים את האחר והשונה ומקבלים אותו. זוהי המכינה הקדם צבאית המעורבת (דתיים-מסורתיים-חילונים) הראשונה לבנים בלבד.

בשנת 2015 נפתח מחזור א' של שלוחת בנות , בשיתוף עם מועצה אזורית מגילות. השלוחה מיועדת לבנות בלבד מרקעים מגוונים ופועלת בשיתוף פעולה עם מכינת הבנים.

בשנת 2017 נפתחה תכנית נוספת – עבודה חקלאית לחיילים משוחררים. תוכנית שכוללת עבודה חקלאית כחלק מהעבודה המועדפת וכמו כן, כוללת טיולים, ערבי לימוד ויצירת חיבור למדבר כאמצעי להכרה עצמית וחיבור לטבע.

מי אנחנו

ראשי מכינה בעבר

מוטי טאובין - מייסד וראש מכינה

אחד משלושת מייסידי המכינה, כיהן כראש המכינה בשנים 2009-2011.

מכינת מלח הארץ היא בעיניי אחת ההזדמנויות המיוחדות ביותר שחניך או חניכה יכולים לפגוש בחייהם. זו שנה שמזכירה את כל כלי התחבורה המוכרים לאדם: היא כמו מטוס קל לטיסה בשמי הארץ, מזכירה דאון למבט על חייך בפרספקטיבה רחבה, דומה למכונית מירוץ לחוויות אינטנסיביות במיוחד, נוסטלגית כמו סירת פדלים שמאפשרת ליהנות מהרגעים הקטנים, ואפילו קצת כמו סקייטבורד שמאפשר להעיז אבל לדעת שאתה על קרקע מוצקה. האפשרויות שמזמנת המכינה הן כמעט אינסופיות, לא בגלל קטלוג מעוצב במיוחד או מאמץ לגייס שמות גדולים, אלא בגלל מקומם של האנשים עצמם - החניכים, הצוות החינוכי, תושבי הקיבוצים, המרצים והחברים - הם פשוט נמצאים שם ומוכנים לחוויה משמעותית של שנה. המכינה היא שנה של נסיעה בכל כלי רכב שתבחר, כשהדלק המניע הוא שותפיך לדרך, אך בשונה ממרבית שיטות הנהיגה כאן אתה מוזמן לשנות כיוון תוך כדי נסיעה, כל עוד אתה יודע שבטווח הארוך תקבל החלטות חיוביות לאן ברצונך להגיע.

נסיעה טובה ובטוחה!
--------------------------------------------------------
משרת כרס"ן במילואים, נשוי ואב לשלושה וחבר קיבוץ מעלה החמישה.​

מכהן כראש אגף א' אסטרטגיה באגף בכיר לתכנון ואסטרטגיה. לפני כן, שימש כסמנכ"ל המכללה למדינאות וראש תכנית המצטיינים לזהות ומדיניות, במקביל הקים ולימד במיזם להוראת עברית בתיכון אבו-גוש. בשנת 2009 הקים את המכינה הקדם צבאית "מלח הארץ" לנוער פריפריה בעין גדי ומספר מיזמים חינוכיים נוספים, ועבד כמורה ומחנך בתיכון יח"ד במודיעין. מוטי בעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת ת"א, תואר ראשון במדעי היהדות מהאוניברסיטה העברית ותעודת הוראה במקרא.

אוריאל אלדד - מייסד וראש מכינה

אחד משלושת מייסידי המכינה, כיהן כראש המכינה בשנים 2009-2011.

בשבילי מכינת מלח הארץ הייתה ועודנה פלגים החותרים בשממה. דוגמא ומופת לקבוצת אנשים שחלמה והגשימה, הרואה את הטוב באדם ומאמינה בו. בחיבוק , באומץ, באמונה. אין כמו המכינה הזו, אין כמו האנשים האלה.
--------------------------------------------------------
תואר ראשון בתנך ולימודי ארץ ישראל מכללת הרצוג תואר שני בלימודי יהדות ארצות הברית אוניברסיטת חיפה מסלול בשייטת מש"ק בסיירת מטכל.

חנן ברזילי - ראש המכינה בין השנים 2011-2018

ניסיון: מנהל ומקים את יעלים, מסגרת חינוכית ייחודית, המשלבת חינוך, טיפול ועבודה בטבע רכז חוגי סיור של קק"ל ע"ש אורי מימון אזור ב"ש והדרום

שירות צבאי: רב סרן במיל' ביחידה מובחרת.

השכלה: BA במדעי התנהגות והיסטוריה כללית באונ' בן גוריון, תואר שני במנהל ומדיניות בחינוך האוניברסיטה העברית. קורס שומרי הגן.

דילוג לתוכן